Office 2016 Key Office Professional Plus 2016 Genuine Original Key & Digital Download Activate both 32 / 64 bit version. Support all Languages Version microsoftwarestore Windows 10 Product Keys on sale now 70% off! Microsoft Store offers cheap Windows 10 Keys, Windows 7 Keys and Office 2013 Keys at lowest prices. https://www.parajumpersonlinesale.be parajumpers sale

Tune, Identity – RECENZJA

druga_plyta_tune_nosi_6306027

Druga płyta jest płytą najtrudniejszą. Zawsze tak jest. Debiutowi się wiele wybacza, jeśli ma znamiona dobrej muzyki oczywiście. Debiut to pierwszy krok, pierwsze wyjście z mroku nieistnienia i pierwsze koty za płoty. Na drugiej płycie zaś zespół musi się określić, ostatecznie opowiedzieć się jaką muzykę chce właściwie grać. Z jednej strony musi być ona spójna z debiutem, a z drugiej – nie może być jego kopią, musi być dojrzalsza, lepsza od debiutu i konkretniejsza.

Taka właśnie jest druga płyta łódzkiego zespołu Tune.

Wszystko zaczyna się instrumentalnym intrem – jest niepokojąco, jest z lekka industrialnie i szorstko, choć słychać że to dalej ten sam Tune, który znamy z Lucid Moments. Potem przychodzą kolejne utwory, już z wokalem, dojrzałe, krótsze i konkretniejsze niż te z pierwszej płyty. Jednocześnie bardziej surowe i chwytliwe. Z lekka industrialne, choć wciąż jest to melodyjna progresja.

tune_edytowany-1

Instrumentalnie słychać wiele klawiszy, solówek i rockowych riffów. Słychać industrialną elektronikę. Jest pianino, jest syntezator. Tym razem nie uświadczymy klimatycznego akordeonu z pierwszej płyty. Nie jest to jednak wadą. Dzięki temu utwory szybciej się rozkręcają i są mocniejsze. Wszystko jest zagrane z niespotykanym w polskiej muzyce polotem. To naprawdę ekstraklasa progresywnego rocka.

Słychać, że Tune chce się rozwijać. Słychać na tej płycie ciężką pracę, którą muzycy włożyli w to, aby kompozycje były maksymalnie dopieszczone. Słychać eksperymenty, ale słychać też dyscyplinę, czuć niezwykły potencjał i polot.

10506591_836985956312074_2134464271683153174_o

Ktoś już napisał, że Identity jest płytą miejską. Miał rację. Oddech wielkomiejskiego molocha czuć przy niemal każdym dźwięku. Nie ma już czasu na zbyt długą refleksję, jest pęd, jest pogoń, w której z łatwością można się zatracić. Pomagają w tym niewątpliwie miejscami nastrojowe, a miejscami histeryczne partie wokalne.

Wokalnie i tekstowo jest równie dobrze, co muzycznie. Kuba Krupski ma niebywałą charyzmę, jego wokal świetnie brzmi zarówno w spokojnych rejestrach, jak i w szaleńczych eskapadach. Trudno jest mi nie pisać o jego wokalu w samych superlatywach. Chłopak ma w sobie to coś, to coś, co tygryski lubią najbardziej. Jest szczery, nikogo nie naśladuje. Jest bardzo ekspresyjny, a równocześnie zdyscyplinowany, świetny technicznie. W niektórych momentach naprawdę odlatuje, a my razem z nim.

Tytuł płyty w pełni oddaje to o czym ona jest. W tekstach dominują akcenty związane z samookreśleniem i poszukiwaniem tożsamości.

Pozwolę sobie zacytować kilka fragmentów:

Look around, my love
You’re like everyone
You’ve lost your way back home
In crowded corridors

albo

You want me to chase
Your pretty friends in the rat race
But I don’t feel I am part of the team
And I’m not a flesh and blood machine

albo

We’ll mold the world you see
The reality’s on TV
Identity?
It don’t matter
Cause you’re all the same to me

W wolnym tłumaczeniu dla osób nie kumających po angielskiemu:

Pierwszy fragment:

Rozejrzyj się moja droga
Nie wyróżniasz się niczym od innych,
Zgubiłaś drogę do domu
W zatłoczonych korytarzach.

Drugi fragment:

Chcesz, żebym gonił
Twoich pięknych przyjaciół w wyścigu szczurów
ale nie czuje się częścią tej grupy
Nie jestem mięsem ani krwawą maszyną

Trzeci fragment:

Uformujemy Ci świat, który widzisz
Prawdę zobaczysz w telewizji
Tożsamość?
To nie ma znaczenia
Bo wszyscy wyglądacie dla mnie jednakowo

PODSUMOWUJĄC – świetna, dojrzała płyta. Pisałem już o Tune nie raz i zachwycałem się okrutnie ich debiutem. Druga płyta jest jeszcze lepsza. Wszystko na niej jest bardziej, dosadniej, lepiej. Zespół poszedł o krok do przodu i aż strach pomyśleć co będzie przy trzeciej płycie… chłopaki rozpierdolą system, to pewne 🙂

Tutaj macie kilka piosenek z Identity, dla tych których jeszcze nie przekonałem do zakupu płyty:

PS. Przypominam o konkursie na moim blogu, możecie wziąć w nim udział i wygrać 8 filmów na DVD klikając tutaj.

Written by

https://www.caviarbase.com http://www.simondeli.com http://www.weeklyleak.com replica handbags replica handbags hermes replica replica bags replica handbags replica hermes https://www.9replicabag.com replica bags replica handbags http://nwaedd.org replica hermes hermes replica iphone cases cheap jewelry wholesale jewelry sex toys cheap sex toys human hair wigs cheap nfl jerseys cheap jerseys http://www.kahnawake.com canada goose outlet