Office 2016 Key Office Professional Plus 2016 Genuine Original Key & Digital Download Activate both 32 / 64 bit version. Support all Languages Version microsoftwarestore Windows 10 Product Keys on sale now 70% off! Microsoft Store offers cheap Windows 10 Keys, Windows 7 Keys and Office 2013 Keys at lowest prices. https://www.parajumpersonlinesale.be parajumpers sale

Moje ulubione teledyski, część I

A8CABWWWQ5CA9A7Y92CA0YFI03CAJ47HSZCA1GPU8PCARHQESSCAGUTOH2CAVTTPVNCAS4XE7ZCAQKQ6GKCAX6XNUOCA8O3E7KCAWOOVT1CAUESQDBCAHP7GPPCAIQW53KCA2YRBS5CAQ9U6SECAQ8O2OD

Dawno nic nie pisałem, więc nadrabiam czym prędzej. Dziś zaprezentuję Wam kilka moich ulubionych teledysków. Bardzo je szanuję. To wielka sztuka, aby w tak skondensowanej formie stworzyć coś dobrego, na dodatek coś, co nie przeszkadza w odbiorze muzyki, a najlepiej jeśli będzie nadawało jej nowych znaczeń.

Zdarzają się teledyski beznadziejne, zdarzają się wybitne. Nieraz bywa i tak, że teledyski przyćmiewają utwór, który mają ilustrować. Sam nie wiem czy to dobrze. Bo teoretycznie mają w stosunku do muzyki pełnić rolę służebną. Być tylko zgrabną ilustracją…

Ale gdyby wszyscy kierowali się tym wyznacznikiem, byłoby nudno i nie byłoby się czym podniecać.

A tak?

A tak mam się czym jarać. Popatrzcie co przygotowałem dla Was w tym wpisie. Od razu mówię, że będzie część II i część III, być może kolejne. Temat jest bardzo obszerny, wspaniałych teledysków cała masa, więc jest o czym pisać.

No to jedziemy:

BEASTIE BOYS, SABOTAGE

Nie mogłem nie zacząć od tego arcydzieła. To specyficzny hołd i parodia zarazem. Reżyseria Spike Jonze (gość od Być jak John Malkovich). Wybitny reżyser sparodiował popularne w latach 70-tych amerykańskie seriale policyjne. I uczynił to w mistrzowski sposób. Uwielbiam klimat i dynamikę tego teledysku. Palce lizać!

FATBOY SLIM, RIGHT HERE, RIGHT NOW

Teoria ewolucji w pigułce. A na koniec dowcipny komentarz dot. współczesnego konsumpcjonizmu. Kawał zajebistej roboty. Proste animacje nie rażą, wręcz przeciwnie, robią wrażenie. Cały teledysk płynie, ogląda się go po prostu kapitalnie. Jest dowcipnie, dynamicznie, pomysłowo.

THE PRODIGY, SMACK MY BITCH UP

Skoro już jesteśmy w klimacie „umca umca” to trudno nie wspomnieć o video do Smack my bitch up. To prawdziwa jazda bez trzymanki i obraz nocnego życia (niby to takich dostojnych i konserwatywnych) Brytyjczyków 🙂 Ostry, kontrowersyjny, zakręcony klip.

JAMAL, DEFTO

Polski akcent w zestawieniu. Wspaniałe video. Na najwyższym, światowym poziomie. Oczywiście można czepiać się, że twórcy niczego oryginalnego tu nie wymyślili, bo wszystko kojarzy się a to z tym, a to z tamtym. Ale co z tego? Obrazy doskonale pasują do muzyki, a równocześnie tworzą odrębną, ciekawą i wspaniale opowiedzianą opowieść. Świetna robota.

NINE INCH NAILS, THE PERFECT DRUG

Gotyckie szaleństwo. Dosłownie i w przenośni. Stylistycznie majstersztyk. Większość z kadrów tego teledysku nadawałoby się na obrazy. Warto nadmienić, że teledysk został zainspirowany sztuką Edwarda Gorey’a. Powszechnie interpretowany jest jako halucynacja rodzica, który po stracie dziecka topi smutki w absyncie. Wspaniałe video.

RED HOT CHILLI PEPPERS, DANI CALIFORNIA

Uwielbiam takie poczucie humoru i ich dystans do siebie. Oglądając ten klip, po prostu cieszy mi się japa. Skubańce parodiują tu prawie wszystkich klasyków 🙂

TYPE O NEGATIVE, BLACK NO. 1

Uwielbiam te ascetyczne czarno-białe kadry i ten wampiryczny, trochę kiczowaty klimacik. Nieodżałowany Peter Steel miał szalenie oryginalną mimikę twarzy. W tym teledysku oczywiście gra pierwsze skrzypce. Nie muszę dodawać, że w tym przypadku klip idealnie pasuje do muzyki, nie stara się być nie wiadomo czym, po prostu współgra z dźwiękami. I właśnie dlatego tak go lubię.

Na tę chwilę to wszystko. Ciąg dalszy nastąpi, bo to zestawienie oczywiście nie wyczerpuje tematu.

W komentarzach, jeśli macie ochotę, zapodawajcie Wasze ulubione teledyski. Wszelkie inspiracje jak najmilej widziane 🙂

Written by

https://www.caviarbase.com http://www.simondeli.com http://www.weeklyleak.com replica handbags replica handbags hermes replica replica bags replica handbags replica hermes https://www.9replicabag.com replica bags replica handbags http://nwaedd.org replica hermes hermes replica iphone cases cheap jewelry wholesale jewelry sex toys cheap sex toys human hair wigs cheap nfl jerseys cheap jerseys http://www.kahnawake.com canada goose outlet