Office 2016 Key Office Professional Plus 2016 Genuine Original Key & Digital Download Activate both 32 / 64 bit version. Support all Languages Version microsoftwarestore Windows 10 Product Keys on sale now 70% off! Microsoft Store offers cheap Windows 10 Keys, Windows 7 Keys and Office 2013 Keys at lowest prices. https://www.parajumpersonlinesale.be parajumpers sale

Wałkowanie Ameryki

walkowanie-ameryki-b-iext10652855

Nigdy nie byłem w Stanach. Choć bardzo bym chciał. Ten kraj mnie fascynuje. Uwielbiam amerykańską kulturę, amerykański luz i amerykańską wolność (choć ostatnio coraz mniej jej niestety).

Dlatego też nie mogłem nie przeczytać książki napisanej przez Marka Wałkuskiego pod bardzo wymownym tytułem Wałkowanie Ameryki. 

Wałkuski to mieszkający w USA korespondent Polskiego Radia i właśnie z pozycji przyjezdnego obserwującego ten kraj, napisał ową książkę. Autor mieszka na stałe w Waszyngtonie, tam pracuje, wychowuje dzieci, po prostu żyje. Nic dziwnego więc, że poznał on Amerykę na wskroś. Wałkowanie Ameryki jest więc bardzo wiarygodnym studium tego kraju, jego mentalności, specyfiki, kultury, religii itd.

Sporo tu wątków, autor na początek definiuje kim jest przeciętny Amerykanin, potem pisze o amerykański tyglu etnicznym i trudnych relacjach rasowych, po to aby następnie przejść do religii, języka, prawa posiadania broni czy muzyki country.

Książkę czyta się lekko, bo jest naładowana przykładami z życia i ciekawostkami. Wałkuski nie unika wątków osobistych, pisze na przykład o jego rodzinnej podróży po Stanach, przywołuje konkretne rozmowy które odbył z Amerykanami. Równocześnie często sięga do źródeł, powołuje się na badania, cytuje. Widać ewidentnie, że sam żywi ogromny sentyment do tego kraju i momentami trudno jest mu się zdystansować.

To co jest najbardziej wartościowe w tej książce to to, że Wałkuski obdziera Amerykę z mitów. Pokazuje na przykład, że mieszkańcy USA wcale nie są tacy głupi, jak się o nich mówi 🙂

To co mnie wkurzało, to zachwyty autora nad amerykańską wolnością religijną i wyczuwalne lewicowe skłonności. Co prawda Wałkuski otwarcie tego nie mówi, ale czuć ewidentnie, że głosuje na demokratów.

Wałkowanie Ameryki czyta się tak jak dobrą publicystykę. Jeśli ktoś (podobnie jak ja) lubi Amerykę, to po lekturze tej książki pozna i polubi ją jeszcze bardziej. Jeśli ktoś jest do Ameryki uprzedzony, po Wałkowaniu uprzedzony będzie trochę mniej.

Generalnie polecam.

Written by

https://www.caviarbase.com http://www.simondeli.com http://www.weeklyleak.com replica handbags replica handbags hermes replica replica bags replica handbags replica hermes https://www.9replicabag.com replica bags replica handbags http://nwaedd.org replica hermes hermes replica iphone cases cheap jewelry wholesale jewelry sex toys cheap sex toys human hair wigs cheap nfl jerseys cheap jerseys http://www.kahnawake.com canada goose outlet