Office 2016 Key Office Professional Plus 2016 Genuine Original Key & Digital Download Activate both 32 / 64 bit version. Support all Languages Version microsoftwarestore Windows 10 Product Keys on sale now 70% off! Microsoft Store offers cheap Windows 10 Keys, Windows 7 Keys and Office 2013 Keys at lowest prices. https://www.parajumpersonlinesale.be parajumpers sale

Graham Masterton i amberowskie okładki jego horrorów

pictures

Mam ogromny sentyment do Grahama Mastertona, choć w pełni zdaję sobie sprawę, że nie jest to wybitny pisarz. Że jeśli chodzi o literaturę grozy, to Stephen King czy inny Dean R. Koontz lepszy, że prawie wszystkie jego książki są na jedno kopyto, że to literatura klasy B, a nawet C.

No i cóż z tego? Cóż z tego, skoro lektura jego powieści to czysta przyjemność!

Dlaczego? To proste – Graham Masterton nie rości sobie pretensji do tego, aby być ambitnym pisarzem. Jego książki nie niosą wraz z sobą nie wiadomo jakich przesłań, ich lektura nie skłania do refleksji, ani nie jest napisana nie wiadomo jak wymyślnym językiem. Nie, nie, nie. Jego książki są proste, dosadne i piekielnie wciągające.

Czytając jego horrory odnoszę wrażenie, że ich autor pisał je po to, aby dostarczyć mi rozrywki. Czystej, niczym nie skrępowanej i bezinteresownej rozrywki. I to mi się podoba! Podobają mi się jego kiczowate opisy masakr i obowiązkowe w każdej powieści sceny seksu. Podoba mi się nieskomplikowana, nastawiona na akcję i sensację intryga, podobają mi się schematyczni, ale sympatyczni bohaterowie. Podoba mi się w zasadzie wszystko.

Ale najbardziej podobają mi się stare wydania jego horrorów, te od wydawnictwa Amber.

amber

Polowałem na nie w późnej podstawówce i zaczytywałem się w nich po same uszy. Zwiedzało się wszystkie biblioteki w mieście i wypożyczało je na potęgę. Niedawno znalazłem na Allegro aukcję, gdzie ktoś sprzedawał je za jakieś marne grosze. Zakupiłem je z dziką rozkoszą.

Nowe wydania horrorów Mastertona nie są już tak klimatyczne. To se ne vrati, dlatego też nie wahałem się ni chwili. Coś czuję, że jeszcze za kilka lat będą one miały nie tylko wartość sentymentalną.  Bo szalenie trudno będzie je dostać w dobrym stanie.

Oto zakupione przeze mnie książki wraz z krótki opisem, czyli tzw. krótką notką od wydawcy, oraz szalenie klimatycznymi okładkami:

MANITOU i ZEMSTA MANIOTOU

4002 29153041

Do świata żywych powraca po trzystu latach duch największego indiańskiego szamana, Misquamacusa, by dokonać zemsty za dusze swoich braci. Odrodzony w ciele Karen Tandy próbuje sprowadzić z przeciwnej strony bytu inne demony. Jasnowidz Harry Erskine podejmuje walkę o życie dziewczyny.

DŻINN

pobrane

Czy demon uwolniony ze starożytnego naczynia jest przyczyna fali tejemniczych zabojstw? „Słusznie powiedziane jest, iż prawdę często znajduje się w butelkach; lecz jeszcze słuszniejsze jest powiedzenie, że ze starych butelek pochodzą stare prawdy” (Dialekty Perskie). Ze starożytnego naczynia uwolniony zostaje arabski demon, dżinn. Czy to za jego sprawą w tajemniczych okolicznościach giną strasznie okaleczeni ludzie…?

ZWIERCIADŁO PIEKIEŁ

dokument_832

Ośmioletni Boofuls, śpiewająca i tańcząca gwiazda musicalu, zostaje bestialsko zamordowany przez własną babcię. Pięćdziesiąt lat później scenarzysta Martin Williams wpada na pomysł, by nakręcić film o chłopcu. Żaden hollywoodzki producent nie chce się podjąć realizacji tego projektu. Tymczasem zafascynowany Boofulsem Williams kupuje okazyjnie piękne lustro z jego dziecinnego pokoju, milczącego „świadka” dawnej zbrodni. Od tej chwili wokół Martina zaczynają się dziać rzeczy dziwne i przerażające. Okazuje się, że chłopiec nadal „żyje” w zwierciadle, a każdego, który próbuje zgłębić jego tajemnicę, spotyka okrutna śmierć. Scenariusz Martina zostaje w końcu przyjęty – rolę Boofulsa ma objąć… Boofuls.

WOJOWNICY NOCY

10744-mastertongrahamwojow

To wstrząsająca wyprawa w krainę nocnych koszmarów. Gil, Susan i Henry dziwnym zbiegiem okolicznosci spotkali się na plaży nad Pacyfikiem, gdzie znaleźli brutalnie okaleczone ciało młodej, pięknej kobiety. W ciągu kilku dni policja otrzymuje doniesienia o innych kobietach zmarłych w tragicznych okolicznościach. Łączy je jedno – rozpruty brzuch, w którym kłębią się węgorze. Wkrótce okazuje się, iż spotkanie trojga obcych sobie osób wcale nie było przypadkiem – są wybrani, tylko oni mogą pokonać zło, które z kozmarnych snów wychodzi na świat.

TENGU

dokument_831

Pełna napięcia opowieść o demonicznej zemście nuklearnej. W potwornie zniekształconym ciele Kappy kryje się straszliwa śmiercionośna moc, która sprawia, że na Kalifornię spadają najokrutniejsze japońskie demony. Bedzie to pierwszy krok w kierunku całkowitego zniszczenia Ameryki. Tylko jeden człowiek zna plany Kappy. Czy zdoła go powstrzymać…

WYKLĘTY

9360-mastertongrahamwyklt

Bohater powieści, John Trenton, jest antykwariuszem i prowadzi sklep z morskimi pamiątkami w miasteczku Salem. Witryna sklepu wychodzi na plac, na którym w XVII wieku spalono na stosie czarownicę. Po tragicznej śmierci żony, Jane, John popada w depresję psychiczną, na dodatek nawiedzają go nocne koszmary i wydaje mu się, że w domu gości duch zmarłej. Pewnego dnia kupuje na aukcji osiemnastowieczny obraz przedstawiający widok przylądka, na którym stoi jego dom. Kiedy jakiś tajemniczy mężczyzna koniecznie chce odkupić tę akwarelę, John postanawia rozwiązać jej zagadkę. Wkrótce odkrywa, że Jane była czarownicą na usługach azteckiego demona – Mictantecutli, władcy krainy umarłych. Zostaje wciągnięty w przerażający koszmar przeszłości, który staje się rzeczywistością.

KOSTNICA

kostnicacoveramber

Któregoś dnia do wydziału sanitarno-epidemiologicznego w San Francisco przychodzi pewien staruszek i skarży się, że jego dom… oddycha. Wkrótce do szpitala trafia młody mężczyzna, który oddycha w ten sam dziwny sposób, i jeszcze inny mężczyzna, który został nieludzko okaleczony.
Jane Torresino, dziewczyna pracująca w księgarni, nabiera przekonania, że wszystkie te dramatyczne wydarzenia mają związek z pewną indiańską legendą. Akcja nabiera tempa, gdy do San Francisco przyjeżdża indiański szaman i podejmuje wyzwanie demonów.

SFINKS

23696-mastertongrahamsfink

Młody waszyngtoński dyplomata Gene Keiller spotyka na przyjęciu niezwykle atrakcyjną i seksowną, a przy tym tajemniczą kobietę. Zauroczony urodą Lorie – pół Francuzki, pół Egipcjanki – pragnie poznać ją bliżej. Wydaje się, iż nad życiem dziewczyny ciąży jakieś fatum. Jej zachowanie odbiega daleko od normalności. Nie zważając na te niepokojące fakty, ani ostrzeżenia przyjaciół. Gene kontynuuje znajomość, która po kilku tygodniach zostaje uwieńczona małżeństwem. Już podczas pierwszej nocy okazuje się, iż w ciele pięknej żony kryje się bestia…

Written by

https://www.caviarbase.com http://www.simondeli.com http://www.weeklyleak.com replica handbags replica handbags hermes replica replica bags replica handbags replica hermes https://www.9replicabag.com replica bags replica handbags http://nwaedd.org replica hermes hermes replica iphone cases cheap jewelry wholesale jewelry sex toys cheap sex toys human hair wigs cheap nfl jerseys cheap jerseys http://www.kahnawake.com canada goose outlet