Office 2016 Key Office Professional Plus 2016 Genuine Original Key & Digital Download Activate both 32 / 64 bit version. Support all Languages Version microsoftwarestore Windows 10 Product Keys on sale now 70% off! Microsoft Store offers cheap Windows 10 Keys, Windows 7 Keys and Office 2013 Keys at lowest prices. https://www.parajumpersonlinesale.be parajumpers sale

Twardziele z tamtych lat

 bolo-yeung

Ten wpis piszę z łezką w oku. Jako szczeniak kochałem tych gości i filmy z nimi, oczywiście na zjechanych VHS-ach z wypożyczalni kaset video. Każdy z nich jest bohaterem mojego dzieciństwa, każdego z nich kochałem wielką szczeniacką miłością, tak jak mały, naiwny dzieciak może kochać superbohatera. Filmy z nimi oglądałem z nieopisanym przejęciem, celebrując każdą bijatykę i przewijając ją na podglądzie i powtarzając po kilkadziesiąt razy. A na podwórku kłóciłem się z kumplami, kto jest kim. Choć raz byłem wtedy każdym z nich.

Przed Wami twardziele z tamtych lat. Niektórzy wciąż mają się całkiem nieźle, niektórzy odeszli w zapomnienie, a niektórzy stali się nędznymi parodiami samych siebie.

Zaczynamy:

STEVEN SEAGAL

Ekspert od łamania rączek i rzucania przeciwnikami po ścianach.

steven seagal above the law

Spokojny, opanowany, ale szalenie niebezpieczny. Jak ktoś go podkurwi, to nie ma litości. Z przenikliwym spojrzeniem mega twardziela, przymrużający oczka, zaciskający usta, niezłomny obrońca sprawiedliwości.

akpa_steven_seagal_580

Zawsze niedoceniany przez swoich przeciwników, ale jak przyjdzie co do czego – robi totalną rozpierduchę. Moje ulubione filmy z nim to: Nico, Wybraniec śmierci i Liberator.

SYLVESTER STALLONE

Moja mama mówiła na niego – „ten z krowimi oczami”. I miała rację – spojrzenie Sly przypomina spojrzenie krowy z pastwiska. Czyż nie?

Obraz1

Rocky i Rambo to po prostu kult. A Sly gra tam całkiem nieźle jak na mięśniaka. Nawet po latach te filmy robią dobre wrażenie.

sylvester-stallone-as-rambo-wallpaper

Sylvester był dla mnie mega zajebistym twardzielem, ale z uczuciami.

Jego jęki jak zszywał sobie na żywca rękę w Rambo jedynce pamiętam do dziś. W tym gronie jest chyba najlepszym aktorem, co udowodnił w fantastycznym Cop Land, gdzie zagrał u boku samego Roberta de Niro. I dotrzymał mu kroku.

Robert-De-Niro-Sylvester-Stallone-Copland

ARNOLD SCHWARZENEGGER

Mięśniak bez uczuć. Twardy skurwysyn nie do zabicia, jak trzeba to załatwi nawet monstrum z kosmosu.

predator_arnold_schwarzenegger-52132422

Nie ma na niego twardziela, choć wielu próbowało. Jako cyborg spisał się wybornie, Terminator to kawał wspaniałego kina science fiction, które nie idzie nie docenić nawet po tych wszystkich latach.

terminator041311

Oprócz Terminatora i Predatora, Schwarzenegger pozostał w mojej pamięci także jako zagubiony robotnik odzyskujący wspomnienia w kultowej Pamięci absolutnej. Nigdy nie zapomnę tej sceny, gdy wyłaziły mu oczy z orbit na Marsie.

total-recall

Albo wizyty w firmie handlującej wspomnieniami:

40443.8

JEAN-CLAUDE VAN DAMME

Jego wczesne filmy to klasyka kina kopanego. Krwawy sport to absolutne arcydzieło, kto sądzi inaczej, ten pipa.

272964.1

Jeśli chodzi o ciosy nogą, to chyba nikt by z nim nie wygrał. Van Damme był tak rozciągnięty i wygimnastykowany, że walki z jego udziałem to była czysta rozkosz dla moich szczenięcych oczu. Poza tym Jean miał jakieś takie szaleństwo w oczach. I za to szaleństwo go uwielbiam do dziś.

Van-Damme-Bloodsport

Oprócz Krwawego sportu, wyjątkowo mocno w pamięci zapisał mi się Cyborg.

cyborg08

Mroczny i brutalny obraz. Oprócz Cyborga z rozrzewnieniem wspominam jeszcze Lwie serce, Kickboxera i Uniwersalnego żołnierza, w którym to zagrał w parze z naszym następnym bohaterem.

DOLPH LUNDGREN

Twardy Szwed ze stalowym spojrzeniem. Niezrównany w rolach zimnych jak głaz czarnych charakterów. Godny przeciwnik Rocky’ego i Van Damma.

dolph-lundgren-rocky-iv

Niewielu niestety pamięta już filmy, w których grał pozytywnych bohaterów. A takie jak najbardziej się zdarzały i były wyśmienite. Mi szczególnie mocno w pamięci utkwiło Drzewo Jozuego.

Joshua-Tree-la

Albo rewelacyjny, mroczny Punisher, w którym to zmienił kolor włosów:

the-expendables-dolph-lundgren-the-punisher

CHUCK NORRIS

Bohater memów i kawałów, a ostatnio reklam pewnego banku. Dla mnie na zawsze pozostanie jednak Zaginionym w akcji żołnierzem, który pokazał żółtkom co to znaczy rozpierducha. Niechże schowa się Olivier Stone ze swoim Plutonem, albo de Niro w Łowcy jeleni, oto Chuck Norris w roli amerykańskiego jeńca wojennego, który pokazał żółtym gdzie raki zimują!

4d670acfd6e5f7b8cf761e0882fdf128

Poza tym Chuck znany jest przede wszystkim ze swojej sztandarowej roli obrońcy Texasu. Co tu dużo gadać –  serial legenda. Szlachetny, czysty jak łza, praworządny i niestrudzony w pokonywaniu zła. Tak więc – złoczyńcy drżyjcie!

WalkerTexasRanger1242402477

LORENZO LAMAS

Kolejny serialowy wymiatacz. Z bujną grzywą, na motocyklu, szukający sprawiedliwości. Buntownik, który to na dodatek zajebiście umie się bić. I jak tu go nie lubić?

Mainlogo

Wszyscy kojarzą Lamasa z Renegatem, ale przed tym serialem zagrał on w kilku wybitnych sensacjach VHS-owych. Ja szczególnie mocno pamiętam jego role w pamiętnej serii Zjadacz węży:

snake-eater

Albo w Hyclu:

IMG_0023.JPG

MICHAEL DUDIKOFF

Amerykański ninja z fajnym nazwiskiem i twarzą chłoptasia z liceum. Niegrzecznego chłoptasia co lubi się bić. I czyni to, ku mej uciesze.

American-Ninja-2-2

BOLO YEUNG

Człowiek legenda. W Krwawym sporcie budził postrach i prawdziwy respekt.

272988.1

To szalone, złe do szpiku kości spojrzenie i imponująca muskulatura… Ten Azjata na prawdę napsuł krwi Van Dammowi. Pamiętacie jego rolę w Podwójnym uderzeniu?

ykd6ds

Mi strasznie podobał się jeszcze Współczesny gladiator ze wspaniałym plakatem, w którym Bolo jest na przedzie, jako niekwestionowana gwiazda tego typu, wspaniałego kina akcji. Film legenda:

Shootfighter przód

WESLEY SNIPES

Był Azjata, to niech będzie i Murzyn, choć Wesley trochę tu nie pasuje. Jest zbyt współczesnym aktorem, który największe triumfy święcił w latach 90-tych i dwutysięcznych. Niemniej oto powód, dla którego się tu znalazł:

passenger

Jak dla mnie ten film to kult. Wspaniały, trzymający w napięciu film o terrorystach, którzy mieli pecha. Mieli pecha, bo w porwanym przez nich samolocie leciał on… No i pozamiatał temat:

john-cutter-rnd-1-400x187

I to by było na tyle ode mnie. Kogoś pominąłem?

Written by

  • Od nie pamiętam kiedy szukałem artykułu o tym. Dopiero w tym miejscu odnalazłem interesujące mnie informacje. Bardzo dziękuję. Życzę powodzenia w prowadzeniu witryny.