Office 2016 Key Office Professional Plus 2016 Genuine Original Key & Digital Download Activate both 32 / 64 bit version. Support all Languages Version microsoftwarestore Windows 10 Product Keys on sale now 70% off! Microsoft Store offers cheap Windows 10 Keys, Windows 7 Keys and Office 2013 Keys at lowest prices. https://www.parajumpersonlinesale.be parajumpers sale

Pierwszy sezon Salem całkiem znośny

salem45678

Tak jak już pisałem wcześniej na fanpejdżu – z braku laku postanowiłem popatrzeć na serial Salem. Podobno dobry, podobno mroczny, podobno wciągający. Jestem po pierwszym sezonie, w trakcie drugiego. Spokojnie mogę napisać już, że jest całkiem znośnie i zarekomendować go szukającym tego typu rozrywki czytelnikom.

Salem przenosi nas w do mrocznego, siedemnastowiecznego miasteczka w stanie Massachusetts. Ameryka jaką znamy jeszcze nie istnieje. Ludzie są bogobojni i podejrzliwi, w pobliskich lasach grasują krwiożercze indiańskie hordy i jeszcze bardziej niebezpieczne… czarownice.

14427447817_3da7912ca2_b

Z początku myślałem, że będzie to kolejna produkcja demaskująca ciemnotę tamtych czasów, w których podejrzewane o czary Bogu Ducha winne kobiety kończyły w najlepszym razie na szubienicy, a w najgorszym w izbie tortur i stosie.

Nic bardziej mylnego!

Czarownice w Salem istnieją naprawdę. Rzucają uroki, mordują, intrygują, umieszczają w żołądku swoich mężów olbrzymie ropuchy :), dręczą bogobojnych Purytan i planują przyjście Antychrysta.

Survivors_still3

Ich antagoniści to bezwzględni inkwizytorzy, dla których zabicie 10 niewinnych ludzi jest całkiem słuszne jeśli ma prowadzić do zgładzenia choć jednej czarownicy.

444177c0-ef65-484c-87ab-c2a01496778f_zps8d7f4feb

Gra jest więc bezwzględna, brutalna i pozbawiona elementarnych zasad. Przyznam, że dawno nie widziałem serialu, w którym wszyscy bohaterowie byliby tak mroczni i niejednoznaczni. Nawet główny bohater, wydawałoby się z początku nieskazitelny, skrywa swoje mroczne sekrety…

0ca3b28de7ce496ec92553154887eb7e

Z jednej strony to dobrze, bo serial zaskakuje, jest oryginalny i niebanalny. Z drugiej strony źle, bo w konsekwencji nie ma za bardzo komu kibicować 🙂

Całość podana jest w dość surrealistycznym sosie, choć twórcy dbają o elementarną logikę, więc ogląda się to wszystko bez uczucia zażenowania. Klimatem przypomina mi ten serial trochę pierwsze sezony nieodżałowanego True Blood. Zadziwiające, szokujące i całkowicie fantastyczne wydarzenia przeplatają się z typowymi obyczajowymi wątkami w małomiasteczkowej społeczności.

Screen-shot-2014-04-15-at-2.50.31-PM-620x384

Gra aktorów bardzo poprawna, realizacja techniczna nie pozwala się do niczego przyczepić. Polecam dla wielbicieli takich klimatów. Zachwycony nie jestem, ale ogląda się całkiem przyjemnie.

PS. Zapomniałem wspomnieć, że czołóweczka absolutnie wymiata, zresztą zobaczcie sami:

Written by

https://www.caviarbase.com http://www.simondeli.com http://www.weeklyleak.com replica handbags replica handbags hermes replica replica bags replica handbags replica hermes https://www.9replicabag.com replica bags replica handbags http://nwaedd.org replica hermes hermes replica iphone cases cheap jewelry wholesale jewelry sex toys cheap sex toys human hair wigs cheap nfl jerseys cheap jerseys http://www.kahnawake.com canada goose outlet