Office 2016 Key Office Professional Plus 2016 Genuine Original Key & Digital Download Activate both 32 / 64 bit version. Support all Languages Version microsoftwarestore Windows 10 Product Keys on sale now 70% off! Microsoft Store offers cheap Windows 10 Keys, Windows 7 Keys and Office 2013 Keys at lowest prices. https://www.parajumpersonlinesale.be parajumpers sale

Pakt, czyli klimatyczna zrzynka

Obejrzałem sobie ostatnio 3 pierwsze odcinki polskiego serialu wyprodukowanego przez HBO. Z Marcinem Dorocińskim i Magdaleną Cielecką w rolach głównych, z młodym Markiem Lechki (Erratum) za kamerą i z Pawłem Flisem odpowiedzialnym za zdjęcia. No i z dużym budżetem, co widać praktycznie w każdym kadrze. Pod tym względem nie ma lipy. HBO się postarało.

Czy pod innymi względami też nie ma lipy?

No cóż. Niestety jest. Największy zarzut jaki kieruję w stronę tej produkcji to brak elementarnej oryginalności. Pakt stara się być polskim Detektywem, nawet czołówka jest tak bezczelnie inspirowana Detektywem, że aż kuje w oczy.

Spójrzcie na czołówkę Paktu:

A teraz na czołówkę Detektywa:

Czołówka to tylko przykład. Takich zapożyczeń, inspiracji, czy też po prostu bezczelnych zrzynek, jest o wiele więcej – ujęcia z drona na miejskie ulice przypominają te z drugiego sezonu Detektywa, a niektóre motywy w scenariuszu to bezczelne kalki z Siedem czy Dziewczyny z tatuażem Finchera.
https://www.pass4lead.com/200-125.html
https://www.pass4lead.com/200-310.html
Jeśli komuś to nie przeszkadza to ok, rozumiem. Dla mnie zalatuje jednak żenadą. Smutno konstatuję, że ci Polacy (poza Smarzowskim) to ostatnimi czasy nic oryginalnego pod względem stylistyki to nie potrafią wymyślić i opatentować. Szkoda.

Pakt ma jeszcze jedną, kującą w oczy i uszy, wadę – niektóre sceny, czy też dialogi, są infantylne i zalatują sztucznością. Oczywiście nie wszystkie, bo zdarzają się tu momenty naprawdę świetnego aktorstwa podparte mocnymi dialogami. W niektórych miejscach jednak człowiek sam się uśmiecha. Cholera, Kac Vegas się kłania…

Poza tym – dłużyzny, kilka niepotrzebnych wątków i wkradająca się miejscami nuda.

A plusy. Te też są! A jakże! Jest ich nawet więcej niż minusów. Jest bardzo klimatycznie, są mocne, religijne akcenty, momentami świetne aktorstwo, zapamiętywana muzyka, gęsta jak smoła atmosfera i przyprawiające o drżenie zwroty akcji.

Z tymi zwrotami akcji to zabawna historia. Oglądając np. taki pierwszy czy drugi odcinek – wkurzałem się już i mówiłem – dobra, jest słabo, nie będę tego oglądał! Aż tu nagle, twórcy serwują ci pod koniec odcinka tak mocny twist, że człowiek sam nie wie kiedy odpala kolejny odcinek. Za te twisty naprawdę należą im się brawa!

To wszystko tu jest. Dlatego na bank obejrzę ten serial do końca. Wkurza mnie jednak niesamowicie to, że jest to produkcja tak nierówna.

Written by

https://www.caviarbase.com http://www.simondeli.com http://www.weeklyleak.com replica handbags replica handbags hermes replica replica bags replica handbags replica hermes https://www.9replicabag.com replica bags replica handbags http://nwaedd.org replica hermes hermes replica iphone cases cheap jewelry wholesale jewelry sex toys cheap sex toys human hair wigs cheap nfl jerseys cheap jerseys http://www.kahnawake.com canada goose outlet