Office 2016 Key Office Professional Plus 2016 Genuine Original Key & Digital Download Activate both 32 / 64 bit version. Support all Languages Version microsoftwarestore Windows 10 Product Keys on sale now 70% off! Microsoft Store offers cheap Windows 10 Keys, Windows 7 Keys and Office 2013 Keys at lowest prices. https://www.parajumpersonlinesale.be parajumpers sale

Oto Polska właśnie! – recenzja Drogówki Wojciecha Smarzowskiego

drogowka_film

Drogówka to bardzo ponure kino. Film, który przytłacza widza, przyciska go do muru i każe zastanowić się bardzo poważnie nad tym czy ten kraj jest choć trochę nasz. A może już dawno zeżarła, przeżuła i wypluła go zmora zwana korupcją?

A korupcja w tym filmie jest wszechobecna. Biorą wszyscy – policjanci, urzędnicy, politycy, nawet dzieci, które sprzedają mecze w lidze szkolnej. Nie bierze tylko Król, główny bohater filmu świetnie zagrany przez Bartłomieja Topę.

big_drogowka

I to właśnie on staje się kozłem ofiarnym. Kozłem, który tak jak za Stalina, musi udowodnić swoją niewinność. Nasz bohater zmuszony jest zanurkować w szambie. Szambie gnuśnej polityki, korupcji, haków i lewych interesów ubijanych w oparach wódki i w towarzystwie cwanych kurew.

Więcej o fabule nie powiem ani słowa, aby nie odebrać Wam przyjemności z oglądania.

A ta jest bardzo duża, bo Drogówka jest równocześnie gorzką komedią, wciągającym i wartkim kryminałem oraz wstrząsającym dramatem, który ma ambicje powiedzenia czegoś bardzo ważnego o współczesnej Polsce. Wszystko to Smarzowski zmiksował po prostu po mistrzowsku i podał nam na tacy do skonsumowania. A przyjemność z konsumpcji, powtórzę to jeszcze raz, jest niebywała.

510c3db04942b_o

Drogówka to film skrajnie realistyczny. Bohaterowie mówią potocznym językiem, niejednokrotnie trudno nawet ich zrozumieć. Wszyscy koncertowo zagrani przez doskonale znaną nam ekipę z wcześniejszych filmów Smarzowskiego.

O każdym z bohaterów można by nakręcić oddzielny film. Arkadiusz Jakubik, na ten przykład, gra niewyżytego latino lovera, który zdradza żonę na lewo i prawo. Jednak gdy odwiedzamy jego dom, okazuje się, że Jakubik dogaduje się ze swoją żoną całkiem dobrze. I co dziwne – ma jeszcze siły figlować z nią całą noc 🙂

z13328228Q,Arkadiusz-Jakubik-w-filmie--Drogowka-

Sposób kręcenia Drogówki przywodzi na myśl filmy dokumentalne. Dużo tu szarpanych i niedbałych ujęć z kamer telefonów komórkowych, czy statycznych kadrów z kamer monitoringu. Wszystko to bardzo umiejętnie i z wyczuciem zmontowane z klasycznymi zdjęciami Mikołaja Trzaski. Muzyka praktycznie w Drogówce nie występuje, co dodatkowo nadaje temu filmowi dokumentalnego charakteru.

To co jednak najbardziej spodobało mi się w Drogówce to jej skrajnie ponura wymowa. Po obejrzeniu tego filmu trudno nie poddać się refleksji i nie zastanowić się nad kondycją kraju, w którym żyjemy. Kraju, który jest bagnem. Bagnem przeżartym przez demona korupcji i lewych interesów ludzi władzy.

z13025452Q,Andrzej-Grabowski

Wojciech Smarzowski nakręcił kolejny bardzo dobry film. Moim zdaniem jest on najlepszym polskim reżyserem, który ma swój bardzo specyficzny styl i na dodatek – jego filmy są o czymś, w najtrafniejszy sposób opowiadają o naszej ponurej, polskiej rzeczywistości.

Drogówka wciąga i osacza widza. Trudno oderwać od niej wzrok, a po skończonym seansie – trudno o niej zapomnieć. Jest to film, który po prostu trzeba zobaczyć. Lektura obowiązkowa dla każdego, kto choć trochę interesuje się kinem.

Tutaj zwiastun:

Written by