Office 2016 Key Office Professional Plus 2016 Genuine Original Key & Digital Download Activate both 32 / 64 bit version. Support all Languages Version microsoftwarestore Windows 10 Product Keys on sale now 70% off! Microsoft Store offers cheap Windows 10 Keys, Windows 7 Keys and Office 2013 Keys at lowest prices. https://www.parajumpersonlinesale.be parajumpers sale

Najlepsze filmy o boksie

Lights Out

Lubię boks. Ale jeszcze bardziej lubię filmy o boksie. Jeśli chodzi o kino sportowe, to jest to moja ulubiona podkategoria. Kiedy byłem mały absolutnym VHS-owym klasykiem była seria o Rockym. Obejrzałem wszystkie części po kilka razy. Potem w zasadzie każdy film o boksie otrzymywał ode mnie plus na starcie.

Pojedynek na ringu to szalenie nośny filmowy temat. To przełamywanie słabości, starcie charakterów i męska wojna. Wiele filmów o boksie to wspaniałe dramaty psychologiczne. W tym wpisie zaprezentuję Wam kilka najlepszych filmów o boksie jakie stworzyło kino.

Zaczynamy oczywiście od filmu WŚCIEKŁY BYK z Robertem De Niro. Poświęcenie De Niro dla tej roli przeszło do legendy. Aby starcia na ringu były wiarygodne, aktor przez rok trenował boks. Odniósł nawet kilka zwycięstw w wadze półśredniej. Potem, aby wiarygodnie odegrać upadek sportowca, przytył ponad 20 kg. Warto było, bo Wściekły byk to jeden z najlepszych filmów jakie oglądałem. La Motta, którego odgrywa, to człowiek walczący ze swoimi demonami. Jest wściekły. Emocje, których nie może odreagować na ringu, przenosi do swojego życia prywatnego. Wyżywa się na swojej żonie, podejrzewając ją o wyimaginowane zdrady. Poróżnia się z bratem. A na koniec stacza się i skamle do lustra w potwornie przygnębiającej scenie pod koniec filmu.

13624

Kolejną pozycją jest seria ROCKY. Kult nad kulty i klasyk nad klasykami. Do tej pory powstało 6 części. W dwóch pierwszych Sly postawił na realizm i dramatyczną wiarygodność. Są to bardziej dramaty psychologiczno-obyczajowe, aniżeli typowe kino bokserskie. W kolejnych częściach twórcy nastawili się na efektowność, ale moim zdaniem nie wyszło to serii na złe. 3, 4 i 5 część wciąż ogląda się z wypiekami emocji na twarzy. Podobnie come back, czyli najnowszą część pt. Rocky Balboa. To kawał emocjonującego dramatu bokserskiego ze wspaniałym pojedynkiem w finale.

rocky_1976_8

Teraz czas na stosunkowo nowy film, który zdobył uznanie krytyków i widzów na całym świecie. FIGHTER, bo o nim mowa to przede wszystkim popis niesamowitych zdolności aktorskich Christiana Bale’a. Ale jest to także bardzo dynamiczny spektakl, który ogląda się wyśmienicie. W filmie, oprócz rewelacyjnych starć na ringu, oglądamy o wiele trudniejsze starcia między członkami rodziny boksera. Grany przez Marka Wahlberga, Micky Ward najpierw musi poukładać swoje relacje z bratem i matką, po to aby móc wreszcie zwyciężać na ringu.

film-review-the-fighterjpg-adf9120ae2c757d0

ZA WSZELKĄ CENĘ Clinta Eastwooda to kolejny film w tym zestawieniu, gdzie od starć na ringu o wiele ważniejsze są relacje między bohaterami. A Ci zagrani są koncertowo. Clint Eastwood, Hilary Swank i Morgan Freeman tworzą kreacje, które pamięta się do końca życia. Finał zaskakuje, jest przeciwieństwem Rockiego. Główna bohaterka ponosi klęskę, spełnia się jej najgorszy koszmar. Ale nawet wtedy, gdy przykuta do łóżka traci wszystko, to ona stara się rozdawać karty. Trener spełnia jej wolę, bo nie chce pozbawiać jej możliwości wyboru. Wielkie kino.

million_dollar_baby-za-wszelką-cenę2

Kolejnym wspaniałym filmem, o którym warto tu chociaż wspomnieć jest WOJOWNIK. To, podobnie jak Fighter, stosunkowo nowy film. Nie było go jednak w polskich kinach, bo od razu skierowany został do dystrybucji DVD. A szkoda. Bo to kawał męskiego, bardzo emocjonującego kina. Co prawda nie jest to film o boksie, ale o MMA. Wpisuje się on jednak doskonale w omawiany przeze mnie nurt. Film ma dwóch bohaterów – dwóch braci którzy stają na przeciw siebie na ringu. Na drugim planie (nominowany za tę rolę do Oscara) Nick Noltie, którego kreacja wręcz cuchnie wspomnieniami i poczuciem winy. Bardzo mocną stroną Wojownika są świetnie zainscenizowane walki. Po tym filmie polubiłem MMA 🙂

WC9V4530.tif

Na koniec bardzo niedoceniany i nieco zapomniany już serial – LIGHTS OUT – powstał tylko jeden sezon, ale za to wyśmienity. W serialu główny bohater, oprócz walk na ringu, mierzy się za bary z poważnymi problemami – finansowymi, zdrowotnymi, rodzinnymi. Pętla na jego szyi z odcinka na odcinek zaciska się coraz mocniej, a my coraz mocniej trzymamy za niego kciuki. Niezwykle emocjonujący i wciągający spektakl, czerpiący pełnymi garściami z takich klasyków jak Rocky czy Wściekły byk.

Lights-Out-lights-out-18712089-1600-1280

Written by

https://www.caviarbase.com http://www.simondeli.com http://www.weeklyleak.com replica handbags replica handbags hermes replica replica bags replica handbags replica hermes https://www.9replicabag.com replica bags replica handbags http://nwaedd.org replica hermes hermes replica iphone cases cheap jewelry wholesale jewelry sex toys cheap sex toys human hair wigs cheap nfl jerseys cheap jerseys http://www.kahnawake.com canada goose outlet