Kulturożerca rozdaje filmy na Święta – ROZWIĄZANIE KONKURSU

christmas-movies

Dzięki serdeczne za wszystkie odpowiedzi. Nie było łatwo wybrać tylko jedną, ale słowo się rzekło, więc trzeba zdecydować.

Zwycięzcą pierwszego konkursu na moim blogu zostaje Damian Wilczak, za Bękarty wojny, oto zwycięska odpowiedź:

Moim ulubionym filmem są Bękarty Wojny. Klasyka gatunku wg arcymistrza Quentina Tarantino. Klasyka gatunku… czyli brak gatunku. Film ten, genialny w swej prostocie łączy w sobie thriller (osobiście uważam ze pierwsza scena przesłuchania żyda tworzy napięcie na miarę filmów Finchera), dramat w postaci uczucia niemieckiego ss do żydówki, komedię (kinowa scena z bohaterami Gorlami, Antonio Margarete, Dominic Decoco wyzwala we mnie do tej pory salwy śmiechu). Na uznanie zasługuje muzyka, skomponowana przez maestro Ennio Morricone, jednak największe brawa w tym filmie zgarnia gra aktorska. Waltz i Pitt ukazują cały swój kunszt aktorski, a grane przez nich postacie Landy i porucznika Aldo Rainy są wisienką na torcie. Filmy Tarantino grają w innej lidze, stworzonej tylko dla nich, a Bękarty Wojny to wg mnie podstawowy skład tej drużyny.

Spodobało mi się to rozdawanie Wam filmów, więc niebawem kolejne konkursy. Także Ci, którym tym razem się nie udało, będą mieli jeszcze szansę.

Jeszcze raz dzięki i wesołych Świąt!

Written by