Office 2016 Key Office Professional Plus 2016 Genuine Original Key & Digital Download Activate both 32 / 64 bit version. Support all Languages Version microsoftwarestore Windows 10 Product Keys on sale now 70% off! Microsoft Store offers cheap Windows 10 Keys, Windows 7 Keys and Office 2013 Keys at lowest prices. https://www.parajumpersonlinesale.be parajumpers sale

Jaka piękna katastrofa, czyli 10 najlepszych filmów o końcu świata

Bez tytułu

Lubię kino apokalipsy. W ogóle lubię jak w filmie o coś chodzi, jak stawka jest wysoka. A chyba większej nie jestem sobie w stanie wyobrazić. Na ekranie widzieliśmy bardzo różne pożegnania z tym światem. Czasem za sprawą sił natury, czasem za sprawą postępu technologicznego, a czasem za sprawą bomb atomowych, żywych trupów czy kosmitów. Nie potrafię powiedzieć który z tych wariantów najbardziej do mnie przemawia. Ale potrafię za to zarekomendować Wam 10 najlepszych filmów o końcu świata jakie widziały moje oczy.

Oto one:

TERMINATOR II, BUNT MASZYN

terminator_2

Sami sobie zgotowaliśmy ten los. Wymyślając sztuczną inteligencję, która obróciła się przeciw nam. Maszyny zamieniły nasz świat w ruinę. Przeżyła grupka wybrańców tworząca ruch oporu. Nadzieja jednak wciąż nie umarła całkiem. Bo w końcu od czego są podróże w czasie? No i Arnold Schwarzenegger? 🙂

Kultowy, wciągający, pełen akcji i wspaniałych efektów specjalnych film, do którego uwielbiam wracać.

THREADS 

threads_lead

W wyniku eksplozji wielostopniowej bomby atomowej o mocy 20 MT, kula ognia (”fireball”) ogarnie obszar w odległości 3,2 km w każdym kierunku od punktu detonacji ”ground zero”. W odległości do 6,4 kilometra, podmuch powietrza spowoduje skokowy wzrost ciśnienia do 4,53 kg na cm² zaś prędkość wiatru przekroczy 1040 km/h. Spowoduje to zdruzgotanie nawet ukrytych pod ziemia schronów przeciwbombowych.

Na dystansie 26,6 km od miejsca detonacji, rozszerzająca się fala cieplna zdolna będzie do zapalenia wszystkich palnych materiałów na swej drodze – domów, ubrań, roślin, paliw, itp, wzniecając setki tysięcy pożarów, zaś siła wiatru na tym obszarze przekroczy prędkość 160 km/h, co zamieni pożary w ogromna „burzę ogniową” i rozniesie ja na odległość 48 km, o łącznym obszarze 1280 km². Szacunki ofiar w ludziach dla 2,8 milionowej strefy metropolitalnej wielkości San Diego wynoszą ok. 1 miliona zabitych osób w ciągu kilku minut i 500.000 rannych od uderzeń niesionych wiatrem płonących szczątków, ciężko poparzonych, z utrata słuchu, wzroku, czy tez spowodowanym olbrzymim ciśnieniem powietrza pęknięciem płuc.

Za pracą Physicians for Social Responsibility opublikowana w New England Journal of Medicine.

Chyba najbardziej przerażający film z zestawienia. I najbardziej prawdziwy.

MELANCHOLIA

melancholia_film-t2

Wielki meteoryt mknie ku Ziemi i mimo zapewnień naukowców o tym, że ominie naszą planetę, nie ma szans abyśmy uniknęli końca. A tymczasem Kirsten Durst popada w stany depresyjne, Kiefer Sutherland popełnia samobójstwo, a  Charlotte Rampling wznosi toast i mówi: „Bawcie się! Póki jeszcze możecie”.

Ponury, smętny, potwornie smutny, ze wspaniałymi kreacjami aktorskimi.

LUDZKIE DZIECI

muz5277717

W 2027 roku świat pogrążony jest w chaosie wojen religijnych, ale najgorsze i tak jest to, że od 18 lat na Ziemi nie urodził się ani jeden człowiek. Nie ma wątpliwości, że wymieramy. Clive Owen dociera jednak do białego kruka w postaci ciężarnej kobiety. Jego misja to ochrona jej i całego gatunku ludzkiego. Czy mu się uda?

Emocjonujący, klimatyczny, realistyczny, ze świetnie zainscenizowanymi scenami akcji.

THE DIVIDE

the-divide-trailer-01

Apokalipsa zastaje ludzi w łóżkach. Jest ranek, budzisz się do pracy i wyglądasz przez okno. A tam wielki atomowy grzyb, ogień i chaos. Zbiegasz do piwnicy i zaszywasz się w jakimś ponurym bunkrze z grupką ocalałych. No i zaczyna się. Prawdziwa walka o przeżycie wśród ludzkich bestii zamkniętych w klatce…

Mocne, dające do myślenia i nieźle zrealizowane kino. Jest klaustrofobicznie, jest ponuro, jest ciekawie. 

12 MAŁP

twelve_monkeys_65027-1280x720

Tym razem to podstępny wirus zdziesiątkował ludzkość. Nieliczni ocalali żyją pod ziemią, a na ziemi władzę odzyskały zwierzęta. Przed Brucem Willisem trudne zadanie. Musi cofnąć się w czasie, odnaleźć grupę terrorystyczną podejrzewaną o wypuszczenie wirusa i uratować świat.

Poschizowane, surrealistyczne, wspaniałe kino. Powalające kreacje Willisa i Pitta.

DOKTOR STRANGELOVE, CZYLI JAK PRZESTAŁEM SIĘ MARTWIĆ I POKOCHAŁEM BOMBĘ

7abb3910458d5c52e69bb9e4211dd756

Szalony, amerykański generał samowolnie wydaje rozkaz ataku nuklearnego na ZSRR. No cóż, przykra sprawa, tym bardziej, ze Radziecki odwet zdaje się być nieunikniony. Czyżby apokalipsy nie dało się już uniknąć?

Szalenie zabawny, ale równocześnie przerażający film Stanleya Kubricka. 

ŚWIT ŻYWYCH TRUPÓW (ORYGINAŁ I REMAKE)

dawn-of-the-dead

Zmarli ożyli, wyszli z grobów i rzucili się na żywych. Ci skryli się w supermarkecie, czyli w świątyni konsumpcjonizmu. Ale umarlaki i tu się przedostaną. Choć głupi i powolni, ale za to konsekwentni. Choć w remaku aż tak powolni wcale nie są…

Warty zobaczenia zarówno klasyk z 1978 roku, jak i świetny remake Zacka Snydera z 2004 roku. 

TAKE SHELTER

2011_take_shelter_002

A co byś zrobił, gdybyś przeczuwał apokalipsę, ale nikt by ci nie wierzył? Pewnie zacząłbyś budować schron. Tak też uczynił główny bohater tego filmu.

Ten film to wstrząsające studium choroby psychicznej.

Tylko czy na pewno to choroba? A może główny bohater ma rację i koniec świata naprawdę się zbliża?

PLANETA MAŁP

1366646859_35_full

Grupka astronautów ląduje na pozornie nieznanej planecie do złudzenia przypominającej Ziemię. Okazuje się, że rządzą nią inteligentne małpy. Apokalipsa, która dokonała się w tym filmie odwróciła wszystko do góry nogami. To ludzie traktowani tu są jak małpy. A małpy tak bardzo przypominają tu nas.

Klasyczny film science fiction, podobno ulubiony film Brada Pitta. Intrygujący, zaskakujący, oryginalny. 

To tyle ode mnie. Wiele świetnych widowisk pominąłem, ale powyższa dziesiątka jest naprawdę mocna. Polecam gorąco jeśli jakimś cudem nie widzieliście któregoś z tych filmów. Jeśli mógłbym dodać jeszcze kilka tytułów to na pewno wymieniłbym Drogę, Dzień niepodległości czy Zapowiedź. Ale powiedziałem sobie, że muszę się zamknąć w dziesiątce, więc te wspaniałe filmy powypadały. No cóż, taki mamy klimat 🙂

Written by

https://www.caviarbase.com http://www.simondeli.com http://www.weeklyleak.com replica handbags replica handbags hermes replica replica bags replica handbags replica hermes https://www.9replicabag.com replica bags replica handbags http://nwaedd.org replica hermes hermes replica iphone cases cheap jewelry wholesale jewelry sex toys cheap sex toys human hair wigs cheap nfl jerseys cheap jerseys http://www.kahnawake.com canada goose outlet