Office 2016 Key Office Professional Plus 2016 Genuine Original Key & Digital Download Activate both 32 / 64 bit version. Support all Languages Version microsoftwarestore Windows 10 Product Keys on sale now 70% off! Microsoft Store offers cheap Windows 10 Keys, Windows 7 Keys and Office 2013 Keys at lowest prices. https://www.parajumpersonlinesale.be parajumpers sale

Breaking Bad, czyli dlaczego ten serial bije na głowę wszystko co widziałem do tej pory?

breaking-bad-drinking-game-1024x640

Jakiś czas temu napisałem wpis prezentujący moje serialowe TOP 10. Na pierwszym miejscu umieściłem wtedy Dextera. Myliłem się. I to srogo. Bo w tym samym czasie kiedy twórcy Dextera każą nam oglądać byle jakie sezony, autorzy Breaking Bad serwują absolutnie wspaniałe show, z sezonu na sezon – coraz lepsze, coraz bardziej wciągające i zaskakujące.

W tym wpisie powiem Wam dlaczego Breaking Bad jest najlepszym serialem wszech czasów. Podam 5 kluczowych powodów, które (mam nadzieję) zachęcą Was do oglądania i nie zrażania się pierwszym ledwie dobrym sezonem. Bo następny jest bardzo dobry. A jeszcze następny zajebisty. A kolejne wykurwiste w kosmos 🙂

PIERWSZY POWÓD

breaking_bad_071012_620px

Główny bohater – na początku lubimy go i kibicujemy mu. Z biegiem czasu postać Waltera ewoluuje. Przechodzi gruntowną metamorfozę spowodowaną sytuacjami, w których się znalazła. Okazuje się, że z pozoru poczciwy i prawy człowiek przyparty do muru zmienia się w zimnego, wyrachowanego drania. Drania, który jak trzeba nie waha się zabijać. I czyni to z matematyczną precyzją, logicznie, sprawnie. Nie zaprząta sobie głowy wyrzutami sumienia, bo niby po co? Logika podpowiada mu, że tak trzeba. W tym świecie nie da się inaczej.

DRUGI POWÓD

breaking-bad

Tempo akcji. Nieśpieszne, wręcz powolne. Nie ma tu fajerwerków, na siłę robionych zwrotów akcji i spektakularnych efektów, a mimo to serial wciąga jak cholera, o wiele skuteczniej niż współczesne produkcje przeładowane tym wszystkich do granic możliwości. W Breaking Bad akcja płynie powoli, scenarzyści każą nam się delektować każdą chwilą, każdym szczegółem, każdym niuansem. I dzięki temu Breaking Bad jest tak oryginalne. I wciągające.

TRZECI POWÓD

breaking_bad34-e1340821024845

Realizm. Ten powód trochę wynika z poprzedniego. Skoro tempo jest niespieszne, to scenarzyści mają czas na to, abyśmy otrzymali bardzo wiarygodny (zarówno psychologicznie jak i fabularnie) spektakl. Każda sytuacja, każda scena i każde zachowanie bohaterów jest mega realistyczne. Jedna mina potrafi powiedzieć więcej niż (w innych serialach) cały odcinek. Naprawdę nie ma się do czego przyczepić. Oglądając Breaking Bad nie uświadczymy żenady, ani przez chwilę nie przychodzi nam do głowy pytanie – jak to możliwe? Wszystko ma swoją logiczną przyczynę, konsekwencje wynikają z misternie budowanej fabuły. Nie ma tu także taniego efekciarstwa (jakże nadużywanego we współczesnych amerykańskich serialach), jeśli wydarza się coś spektakularnego, to wygląda to mega realistycznie.

CZWARTY POWÓD

627

Realizacja na najwyższym poziomie. Gra aktorów, zdjęcia, montaż, muzyka, scenografia, dialogi, gra świateł – wszystko wręcz ocieka zajebistością. Twórcy z pedantyczną wręcz pieczołowitością tworzą świat serialu. Dzięki temu z każdym kolejnym odcinkiem stajemy się jego częścią. Ma się wrażenie, że wydarzenia przedstawiane w Breaking Bad dzieją się tuż obok nas. Kapitalna robota!

PIĄTY POWÓD

breaking-bad-all-characters (1)

Ogólne wrażenie – wręcz powala. Tak dobrej produkcji nie oglądałem jeszcze nigdy. A najlepsze jest to, że z każdym kolejnym sezonem jest coraz lepiej. Każdy z tych powodów jest coraz bardziej wyrazisty, a widzowie coraz bardziej ochoczo merdają ogonkami i coraz bardziej nerwowo wyczekują na kolejne odcinki. Oby tak dalej! Na tą chwilę z czystym sumieniem i jednoznacznością stwierdzam – Breaking Bad to najlepszy serial wszech czasów!

Written by