Office 2016 Key Office Professional Plus 2016 Genuine Original Key & Digital Download Activate both 32 / 64 bit version. Support all Languages Version microsoftwarestore Windows 10 Product Keys on sale now 70% off! Microsoft Store offers cheap Windows 10 Keys, Windows 7 Keys and Office 2013 Keys at lowest prices. https://www.parajumpersonlinesale.be parajumpers sale

Bogowie – świetnie zrealizowane, bardzo strawne polskie kino

Bogów kupiłem sobie niedawno na DVD. Nie dopilnowałem, aby obejrzeć ten film na dużym ekranie. Jakoś nie było okazji. Czy żałuję? Trochę żałuję, bo to kawał zupełnie strawnego polskiego kina. Bez wygórowanych ambicji, ale z niespotykanie wręcz sprawną (jak na polskie warunki) realizacją.

Tomasz Kot wciela się tu w rolę Zbigniewa Religi. Lekarza – legendy, kardiologa, który dla polskiej transplantacji serca zrobił mniej więcej tyle co Metallika dla metalu. Na ekranie widzimy przygarbionego, ale niebywale energicznego i pochłoniętego pasją człowieka, który jara jednego papierosa za drugim, non-stop pracuje, a jak nie pracuje, to myśli o pracy, co przekłada się oczywiście na jego relacje z żoną.

Religa dąży do pierwszej udanej transplantacji serca w Polsce. I aby osiągnąć ten cel, poświęca bardzo wiele. Ryzykuje. Jest nonszalancki, trochę nieprzewidywalny. W niektórych momentach odbieramy jednak te jego dążenia nieco dwuznacznie. Zastanawiamy się bowiem, gdzie w tym wszystkim jest pacjent. Czy, graniczące z obsesją, dążenia głównego bohatera nie zaczną naprawdę iść po trupach?

Nasze wątpliwości rozwiewają jednak sceny, w których widać jak mocno Religa przeżywa śmierć swoich pacjentów i z jakim zacięciem i zawziętością walczy o każdego operowanego. Kilka scen robi naprawdę mocne wrażenie.

Dużo mówiło się o roli Kota, jak to niesamowicie oddał Religę, jak się wczuł, jak wiarygodnie zagrał, itp. itd. I wiecie co? Muszę się z tym zgodzić, bo to kapitalna rola.

Po prostu.

Jest to rola fizyczna, Kot gra całym sobą. Charakter Religi oddaje w chodzie, w sposobie mówienia, a nawet w charakterystycznym trzymaniu papierosa w ustach. Jego emocje udzielają się widzom. Przez to zawłaszcza cały film dla siebie i nie daje niestety pograć innym aktorom.

Realizacyjnie – mega pozytywne zaskoczenie. Wszystko gra i buczy, jak w najlepszym amerykańskim kinie. Nawet jeśli bym bardzo chciał, to nie miałbym się do czego przyczepić. Scenariusz – klasa. Napięcie dozowane jest tu wręcz książkowo. Zdjęcia – rewelacja. W odpowiednich momentach dalekie plany, w odpowiednich bliskie, doskonale poprowadzone ujęcia z ręki. Podobnie montaż, muzyka, scenografia, kostiumy. No po prostu – kawał świetnej realizacji!

Warto to powtórzyć – kawał świetnej realizacji! W polskim kinie to rzadkość…

Tutaj zwiastun:

Written by