Office 2016 Key Office Professional Plus 2016 Genuine Original Key & Digital Download Activate both 32 / 64 bit version. Support all Languages Version microsoftwarestore Windows 10 Product Keys on sale now 70% off! Microsoft Store offers cheap Windows 10 Keys, Windows 7 Keys and Office 2013 Keys at lowest prices. https://www.parajumpersonlinesale.be parajumpers sale

Ameryka serialami silna – TOP 10

Obraz1

Nastała era seriali. Amerykańskie produkcje telewizyjne mają wysokie budżety, gwiazdy w obsadzie i najlepszych scenarzystów. W Rodzinie Borgiów za fotelem reżysera zasiadł Neil Jordan, w True Blood macza palce Alan Ball, a w Zakazanym Imperium Martin Scorsese. Amerykańskie seriale w niczym nie ustępują już najlepszym hollywoodzkim produkcjom.

Poniżej przedstawię na zasadzie krótkich piłek 10 moich ulubionych amerykańskich seriali, od których uzależniłem się tak jak narkoman od igły.

DEXTER – główny bohater tego serialu to bardzo sympatyczny gość. Wesoły, przyjazny, uczynny i poczciwy. Na co dzień pracuje w policyjnym laboratorium, a w nocy bawi się w Charlesa Bronsona i poluje na morderców, którym udało się uniknąć sprawiedliwości. Miejscami pełen ironicznego humoru, a miejscami bardzo brutalny serial kopie po dupsku z siłą buldożera. Dexter rządzi praktycznie na każdym polu – doskonały scenariusz, mroczny klimacik, niejednoznaczny główny bohater, koncertowe zdjęcia i muzyka. Rewelacja i mój absolutny numer jeden wśród amerykańskich seriali i seriali w ogóle

zdjecie nr 1

24 GODZINY – w Stanach ten serial to religia, a główny bohater (agent specjalny Jack Bauer) to bohater narodowy. Akcja dzieje się w czasie rzeczywistym – w ciągu tytułowych 24 godzin. Każdy kolejny sezon to inny dzień. Dzień, w którym coraz to nowi terroryści zagrażają Ameryce i tylko jeden człowiek jest w stanie ich powstrzymać… Niby banał, ale jaka realizacja! Jakie napięcie! Oglądając ten serial doprawdy nie idzie usiedzieć spokojnie w fotelu. Każdy kolejny dzień przynosi większą dawkę adrenaliny. Coś fantastycznego.

Zdjecie nr 2

TRUE BLOOD  – to trochę taki Zmierzch w wersji hardcore J Sporo tu romantycznych bzdetów, ale sporo też mrocznych wampirycznych klimatów. Wszystko podlane ostrym seksem i oczywiście krwią. Ciekawi bohaterowie, z którymi naprawdę idzie się zaprzyjaźnić i klimat prowincjonalnego amerykańskiego miasteczka. No i te wampiry. Wreszcie ukazane tak, jak na to zasługują.

Zdjecie nr 3

BREAKING BAD – główny bohater to poczciwy nauczyciel chemii, który pewnego pięknego dnia dowiaduje się, że jest chory na raka płuc i niebawem zejdzie z tego świata. Facet postanawia przed śmiercią zabezpieczyć finansowo swoją rodzinę. A jaki jest najszybszy i najskuteczniejszy sposób, aby to uczynić? Produkcja i handel metaamfetaminą 🙂 Serial ukazuje stopniową degrengoladę moralną głównego bohatera. Na naszych oczach ten poczciwy człowiek staje się zły. Fascynująca i przerażająca produkcja.

Zdjecie nr 4

LIGHTS OUT – jako że mam słabość do filmów o bokserach, w tym zestawieniu nie mogło zabraknąć kapitalnego serialu o starzejącym się sportowcu, który w swoim życiu musi uporać się nie tylko z przeciwnikami na ringu, ale także z typowymi problemami dnia codziennego. Lights out to kawał świetnie zrealizowanego dramatu sportowego. Głównego bohatera nie sposób nie polubić i mu nie kibicować.

Zdjecie nr 5

SPARTACUS – testosteron w czystej formie. Ta produkcja to mokry sen każdego faceta. Bardzo dużo smakowicie pokazanych walk, nie mniej intryg, a wszystko okraszone scenami seksu jak z pornoli. Ogląda się wybornie.

Zdjecie nr 6

SONS OF ANARCHY – obyczajówka. Ale za to jaka! Oglądamy perypetie pewnego motocyklowego gangu. Panowie, przyodziani w skóry, wożą się pięknymi harleyami, zakochują i odkochują, kłócą i godzą, intrygują i handlują bronią. Bohaterowie to nie żadne tam cipki, ale prawdziwi twardziele. Twardziele, którzy borykają się z prawdziwymi problemami. Niejednokrotnie muszą wybierać między mniejszym złem.

Zdjecie nr 7

CALIFORNICATION – serial komediowy. W zasadzie to komediowo – erotyczny. Główny bohater to popularny pisarz (kultowa rola Davida Duchownego), który pieprzy wszystko co ma spódnicę, chleje na umór, a w międzyczasie próbuje odzyskać swoją kobietę i wychowywać dorastającą córkę. Na poprawienie humoru ten serial działa jak trawka. Zaciągasz się kilka razy i już ci lepiej.

Zdjecie nr 8

SIX FEET UNDER – kolejna obyczajówka. Jej akcja osadzona jest w… zakładzie pogrzebowym. Główni bohaterowie to rodzina prowadząca tą specyficzną firmę. Dużo w tym serialu absurdalnych zgonów i dziwacznych zbiegów okoliczności. Serial stara się w specyficzny sposób oswoić nas ze śmiercią. Głównym trzonem, na którym zasadza się fabuła jest jednak życie prywatne bohaterów. Tutaj każdy próbuje się ustatkować. Oczywiście z różnym skutkiem. Siłą serialu są jego bohaterowie, którzy z każdym kolejnym odcinkiem stają się naszymi dobrymi znajomymi.

Zdjecie nr 9

SHAMELESS – ten serial to prawdziwa perełka, dlatego zostawiłem ją na koniec. Obserwujemy wielodzietną, kaleką rodzinę. Ojciec to zdegenerowany alkoholik, a matka dawno temu uciekła diabli wiedzą gdzie. Wszystko stara się ogarniać najstarsza z rodu. Wydawać by się mogło, że podejmując taki temat serial będzie śmiertelnie poważny i przygnębiający. Nic bardziej mylnego. Shameless to czarna komedia, szalenie zabawna i popierdolona aż miło 🙂

Zdjecie nr 10

Zestawienie rzecz jasna jest bardzo subiektywne i niestety niepełne. Nie zmieściły się w nim takie cudeńka jak Chicago Code, Gra o Tron, Enlightened, House of Cards . Z czystym sumieniem mogę jednak powiedzieć, że ta dziesiątka to prawdziwa ekstraklasa wśród seriali. Nic tylko oglądać.

Written by