Office 2016 Key Office Professional Plus 2016 Genuine Original Key & Digital Download Activate both 32 / 64 bit version. Support all Languages Version microsoftwarestore Windows 10 Product Keys on sale now 70% off! Microsoft Store offers cheap Windows 10 Keys, Windows 7 Keys and Office 2013 Keys at lowest prices. https://www.parajumpersonlinesale.be parajumpers sale

American Sniper, czyli mistrzowska forma starej szkoły

american-sniper-movie-chris-kyle-bradley-cooper-wallpaperClint Eastwood to twórca, którego ogromnie cenię. Bardziej jako reżysera rzecz jasna, bo aktorem jest po prostu dobrym. Reżyserem jest zaś (nie boję się tego słowa, bo jest w pełni zasłużone) wybitnym. Jego filmy bardzo wybijają się ponad przeciętność, a czasem (jak w przypadku Za wszelką cenę) stają się arcydziełami. Skonstruowane według starych dobrych zasad, spójne, spokojne i nie przekombinowane. Nie silące się na wymyślanie nowych środków wyrazu, tylko perfekcyjnie operujące tradycyjnym filmowym rzemiosłem.

anatomy_of_american_sniper_bts

Nie inaczej jest w przypadku American Sniper. Scenariusz oparty na bestsellerze wydanym kilka lat temu przez Chrisa Kyle’a, najskuteczniejszego snajpera w historii amerykańskiej armii. Podobno udało mu się ustrzelić 160 wrogów (a to tylko potwierdzone dane, w rzeczywistości mogło ich być grubo ponad 200). Oto ten gość:

QxJq1.So.58

Wątki wojenne przeplatają się tu z obyczajowymi. Eastwood umiejętnie stopniuje napięcie, płynnie przechodzi do kolejnych wątków i scen strzelanin. A te zrealizowane są kapitalnie. Napięcie podczas walk można ciąć nożem, więc ogląda się to wszystko jak na szpilkach.

Wątki obyczajowe wypadają wiarygodnie. Aktorzy sprawnie wywiązują się ze swoich ról. Zarówno pierwszy, jak i drugi plan daje radę. Oczywiście na największe brawa zasługuje Bradley Cooper, który pokazał w tym filmie autentyczność i nieprzeszarżowaną wyrazistość swojej postaci.

AMERICAN SNIPER

Całość zgrabnie sfilmowana, ze smakiem, stylowo, w dobrym guście. Komplementy można mnożyć, bo Eastwood pokazał w tym filmie kawał rzemiosła. Film ogląda się jednym tchem i nawet moja żona, która nie lubi kina wojennego, dała się porwać tej opowieści i cały film oglądała z zainteresowaniem.

To co niektórym może nie przypaść do gustu to silnie patriotyczna wymowa tego dzieła. Eastwood nawet nie próbuje zadawać pytań, nie mnoży wątpliwości i nie wprowadza moralnego niepokoju. No może poza dwiema scenami, w których odczuwamy lekki powiew wątpliwości. Pierwsza to sam początek filmu, gdzie główny bohater jest zmuszony strzelić do dziecka. Co z tego jednak, skoro powiew niepokojących rozterek jest słabo wyczuwalny i szybko przemija?

american-sniper_612x380_1

Eastwood nie zadaje pytań o sens amerykańskiej interwencji w Iraku. On opowiada o bohaterskich amerykańskich chłopcach skonfrontowanych z „dzikusami”. Składa hołd żołnierzom, którzy dla większego dobra, są w stanie oddać życie. Taki jest ten film. Dla jednych będzie to jego zaletą, a dla innych wadą.

Jak dla mnie to zaleta. Gdybym był Amerykaninem, to pewnie nie obyłoby się bez ciar na plecach. Wcale nie dziwi mnie fakt, że Jankesi tłumnie ruszyli do kin sprawiając, że American Sniper stał się najbardziej kasowym filmem tego reżysera. Ode mnie 9/10.

Written by

https://www.caviarbase.com http://www.simondeli.com http://www.weeklyleak.com replica handbags replica handbags hermes replica replica bags replica handbags replica hermes https://www.9replicabag.com replica bags replica handbags http://nwaedd.org replica hermes hermes replica iphone cases cheap jewelry wholesale jewelry sex toys cheap sex toys human hair wigs cheap nfl jerseys cheap jerseys http://www.kahnawake.com canada goose outlet